Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Aydın Adliyesi'nde Görev Yapan Hâkim Savcı Adaylarına Ve Adliye Personeline Kişisel Gelişim Semineri Verildi
21.10.2022


Hâkim ve Savcı adaylarının staj verimliliğinin ve etkinliğinin artırılması projesi kapsamında Aydın Adliyesi'nde eğitim programı düzenlendi.

Programda, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet ŞAKİROĞLU "Duygu Yönetimi ve Öfke Kontrolü" konulu, Öğr. Gör. Gülşah Şükran KALE "Suç ve Suçlu Psikolojisi" konulu, Dr. Öğr. Üyesi Hicabi ARSLAN "Medya Okur Yazarlığı" konulu, Prof.Dr. Hatice Hale BOZKURT "Etkili İletişim Teknikleri ve Protokol Kuralları" konulu, Doç.Dr Bilge BAĞCI AYRANCI "Etkili Yazım Teknikleri ve Hızlı Okuma Teknikleri" konulu sunum yaptı.

Programa ilişkin açıklama yapan staj koordinatörü Hâkim Ali Rıza AKKEYİK, ADÜ ile protokol imzaladıklarını, bu kapsamda kişisel gelişim seminerleri verildiğini anlattı. AKKEYİK, hâkim ve savcı adaylarının bu tür kişisel seminerlerle psikolojik olarak mesleğe hazır hale getirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Programa, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça EKER, Aydın Adalet Komisyonu Başkanı Önder Kürşad MUTLU, Aydın Staj Koordinatörü Hâkim Ali Rıza AKKEYİK, ADÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Cumali ÖKSÜZ ve Prof. Dr. Mehmet AYDIN, Hâkim Savcı Adayları ve çok sayıda adliye personeli katıldı.

 

 

Adres

Veysi Paşa Mahallesi No:72 Efeler/Aydın Türkiye

Telefon

+90 (256) 2253324

+90 (256) 2259965

E-Posta

aydincbsisaretadalet.gov.tr