Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
FAALİYETLERİMİZ

OKUL YÖNETİMİNDEN AYDIN CUMHURİYET BAŞSAVCISINA TEŞEKKÜR  ZİYARETİ

 

 

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nin koridor ve sınıflarındaki boya ve badana ihtiyacı için Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekip tarafından yarı yıl tatili döneminde okulun boya, badana ve bahçe düzenlemesi yapılarak, okul eğitim ve öğretime hazır hale getirilmiştir.  Bu amaçla; 10/02/2020 tarihinde  yapılan çalışmalar için Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Müdürü Cevriye AYYILDIZ, Müdür Yardımcısı Cevdet OK ile 2 öğrenci tarafından Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Kasım TÜTEN'e teşekkür ziyareti gerçekleştirilmiş, yapılan ziyarette çalışmalar anlatılarak Cumhuriyet Başsavcısı nezdinde tüm çalışanlara teşekkür edilmiştir. 

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Kasım TÜTEN tarafından; yapılan ziyaretten dolayı memnuniyet duyulduğu, 2019 yılı içerisinde  denetimli serbestlik kapsamında 70'e yakın okulda  bu tür faaliyetlerin gerçekleştirildiği ve bu faaliyetlerin okulların tatil dönemlerinde de devam edeceği dile getirilmiştir. 

Karşılıklı memnuniyet ile ziyaret sonlandırılmıştır.

 

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE SEMİNER VERİLDİ

 

Adnan Menderes Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 1.sınıf öğrencilerine toplum yararına çalışan kurumlar ile ilgili dersleri kapsamında Müdürlüğümüz personellerinden Şef Hüseyin SUSUZ ve Öğretmen Mehmet GENÇ tarafından 16/10/2019 tarihinde bilgilendirme semineri yapıldı. Seminere Dr. Öğretim Üyesi Ayten CAN, Şef Hüseyin SUSUZ, Öğretmen Mehmet GENÇ ve öğrenciler katıldı. Seminerde denetimli serbestlik tedbiri uygulamaları ile toplum yararına yapılan faaliyetler anlatıldı. Öğrencilerden denetimli serbestlik tedbiri ile ilgili gelen sorular cevaplandırılarak seminer sonlandırıldı.

 

DENETİMLİ SERBESTLİK TEMİZ ÇEVRE PROJESİ

 

Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma  yükümlülüğü ; yükümlünün ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılarak toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini amaçlayan ve kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir yükümlülüktür. Bu yükümlülük ile yükümlünün kurallara uyma becerisi çalışma disiplini kazanması, başkalarının haklarına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi amaçlanmaktadır.

Temiz ve sağlıklı bir çevrenin bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesi ve bunun ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkün olmasından hareketle, vatandaşlık görevlerimizden biri olan, paylaştığımız yaşam alanlarının, doğanın temiz tutulması, sahip çıkılması, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla Adalet Bakanlığınca 26-29/08/2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmek üzere  ''Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi'' başlatılmıştır. 

Bu çalışmalar  Ülke genelinde  29/08/2019 tarihinde saat 11:00 de yapılmış,  Ankara Gölbaşı İlçesi Sahil Parkı'ndaki çalışmaya   Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL  ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM da katılmıştır.

Aydın İli Efeler İlçesinde Pınarbaşı Mesire Alanı'ndaki çalışmaya Aydın Cumhuriyet Başsavcısı  Kasım TÜTEN,  Cumhuriyet Savcısı Emrah YALDIZKAYA, Denetimli Serbestlik Müdürü Ali BAYRAK, Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü  Gökalp KARCI, Aydın Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli, Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli, denetimli serbestlik altında bulunan yükümlüler ile açık ceza infaz kurumunda bulunan hükümlüler katıldı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım TÜTEN; proje kapsamında katılan yükümlülere yapılan çalışmanın önemi ile ilgili konuşma yaparak,  kendilerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

AYDIN AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜKÜMLÜLER İÇİN SEMİNER DÜZENLENDİ

 

Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde eğitim iyileştirme faaliyetleri diğer kurumların desteği ile hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda; Aydın Afet ve Acil Durum Yönetimi İl Müdürlüğü (AFAD) personelince ''Afetle Başa Çıkma'' konulu seminer düzenlendi. Seminere eğitim iyileştirmeden sorumlu uzman personel, AFAD personeli ve yükümlüler katıldı. Soru ve cevaplar ile seminer sonlandırıldı.

 

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜKÜMLÜLER İÇİN SEMİNER DÜZENLENDİ

 

Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde eğitim iyileştirme faaliyetleri diğer kurumların desteği ile hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda; Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'nce ''Bulaşıcı Hastalıklar", "Organ Bağışı", "Ağız ve Diş Sağlığı", "Akıllı İlaç Kullanımı", "Obezite" ve "Ketem'' konularında seminer düzenlenmiştir. Seminere eğitim ve iyileştirmeden sorumlu uzman personel, sağlık personeli ve yükümlüler katılmıştır. Soru ve cevaplar ile seminer sonlandırılmıştır.

 

AYDIN DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

 

Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğü eğitim öğretim yılı başlamadan önce gelen talepler doğrultusunda okulların eğitim öğretime hazır olmaları için yoğun bir çalışma mesaisine girdi. İl merkezinde ve merkez köylerdeki okullarda, oluşturulan mobil ekipler ile bahçe düzenlemesi, tadilat, sınıf temizliği ve benzeri işler yapılmıştır.

Dört haftalık programdan Adnan Menderes Üniversitesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Lisesi, Fitnat Nihat Ortaokulu, Doktor Fevzi Mürüvvet Uğuroğlu Ortaokulu, Abdullah Gül Ortaokulu, Yılmazköy Ortaokulu, Yılmazköy İlkokulu, Avukat Cevat Aldemir İlkokulu ve Güzelhisar İlk Öğretim Okulu faydalanmıştır. Canla başla çalışan denetimli serbestlik yükümlüleri; okulları, öğrenciler ve öğretmenler için hazır hale getirmişlerdir.

 

"İYİ ÖRNEKLERLE GELECEĞE" PROJESİ KAPSAMINDA ÇOCUKLARA KARNE HEDİYELERİ VERİLDİ

 

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığınca kabul edilen ''İyi Örneklerle Geleceğe Projesi'' kapsamında karnelerini alan çocuklarımıza ilk hediyeleri  verildi. Şehrin sıcak ve kalabalık ortamından sıkılan çocuklara 14 Haziran 2017 günü tarihsel kültürel içerikli bir gezi programı düzenlendi.
 
Gezinin ilk durağı Aydın Arkeoloji Müzesi olmuş, rehber eşliğinde müzedeki tarihi eserler hakkında bilgi edinilmiştir. Buradan çıkan grup daha sonra Tralles Antik Kente doğru hareket etmiştir. Tarihi yerleşim yeri çocuklarla birlikte gezilmiştir. Öğle yemeği için Adnan Menderes Üniversitesine gidilmiştir.
 
Öğleden sonraki program için Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünce tahsis edilen araç ile Çine İlçesine doğru hareket edilmiş, yolculuk boyunca çeşitli oyunlar oynanmıştır. Çine İlçesinde Kuvayi Milliye Parkı ve Müzesine gidilmiştir. Kurtuluş Savaşı dönemi temalı müze çocukların büyük ilgisini çekmiştir. Müzenin hatıra defterine ise duygu ve düşüncelerini aktarmayı ihmal etmemişlerdir. Büyük ve yeşillikler içerisindeki bu müzenin bahçesinde çocuklar oyunlar oynayarak günü tamamlamışlardır.

 

"İYİ ÖRNEKLERLE GELECEĞE" PROJEMİZDE FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve Aydın Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen İyi Örneklerle Geleceğe (İÖG) projemizde çalışmalar ara vermeksizin devam ediyor.

Denetimli serbestlik tedbiri almış yükümlülerin ilkokul çağındaki çocuklarına ve yakınlarına yönelik olarak devam eden projemizde proje gönüllüsü ADÜ öğrencileri ile çocuklar belirli haftalarda bir araya gelmekte ve beraber etkinlikler yapmaktadırlar. Çocuklara örnek model olan üniversiteli gönüllüler etkinlikler çerçevesinde bir araya geldikleri çocuklar ile çok iyi anlaştıklarını ve onları adeta kardeşleri gibi gördüklerini belirtirlerken çocuklarımızın velileri ise bu projenin, çocuklar için son derece güzel olduğunu ve önümüzdeki yıllarda da devam etmesi halinde çocuklarını projeye göndermeye devam edeceklerini söylemişlerdir.

Projeye destek veren başta gönüllü üniversite öğrencilerimiz olmak üzere, proje ortaklarımız Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü'ne ve Aydın İl Halk Kütüphanesi'ne teşekkür ediyoruz.

 

FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

 

Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ve Aydın Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün ortak çalışması sonucu 2017 yılı Şubat ayı içerisinde 1900 fidan toprakla buluştu. Şubat ayı içerisinde yaklaşık iki hafta boyunca müdürlüğümüzde kamu yararına çalışması bulunan yükümlülerden oluşan 5 kişilik bir ekip önce Efeler Şahnalı mevkiinde 400 kara selvi fidanı, daha sonra ise Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi'nde 1500 (fıstık çamı, kara selvi ve zakkum) fidanın dikimi gerçekleştirmiştir.

Orman Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde bu bölgelerdeki fidanların da zaman içerisindeki bakım, budama vb işlerinin müdürlüğümüzce devam ettirilmesi konusunda hem fikir olunmuştur.

Adres

Veysi Paşa Mahallesi No:72 Efeler/Aydın Türkiye

Telefon

+90 (256) 2253324

+90 (256) 2259965

E-Posta

aydincbsisaretadalet.gov.tr