Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
KAMU YARARINA ÇALIŞMA

Mahkemelerce kısa süreli hapis cezası, suçlunun kişiliğine, sosyal ve ekonomik durumuna, yargılama sürecinde duyduğu pişmanlığa ve suçun işlenmesindeki özelliklere göre; Mahkûm olunan cezanın yarısından bir katına kadar süreyle ve gönüllü olmak koşuluyla kamuya yararlı bir işte çalıştırılmaya, çevrilebilir.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 105/A maddesi gereğince koşullu salıverilme tarihine 1 yıl ve daha az süre kalan hükümlüler denetimli serbestlik uygulaması kapsamında tahliye olmakta ve kalan süresinin 3 te biri kadar kamuya yararlı bir işte çalıştırılması tedbiri uygulanmaktadır.

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 106/3 maddesi gereğince  adli para cezalarını ödemeyenler için kararda belirtilen gün karşılığı kadar kamuya yararlı bir işte çalıştırılmasına çevrilmesine ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından karar verilmektedir. Tüm bu belirtilen tedbirlerin infazı müdürlüğümüz tarafından kamu kurum ve kuruluşların işbirliği  neticesinde yerine getirilmektedir.

 

Adres

Veysi Paşa Mahallesi No:72 Efeler/Aydın Türkiye

Telefon

+90 (256) 2253324

+90 (256) 2259965

E-Posta

aydincbsisaretadalet.gov.tr